Гепатит В – життя продовжується!

Дата публікації: 2012-07-23

Згідно даним ВООЗ більше ніж 2 млрд. людей у світі протягом свого життя інфіковані вірусним гепатитом В та біля 450 млн. є хронічними носіями цього вірусу. Щорічно від гепатиту В та його наслідків в світі помирають більше 2 млн. людей. 3% населення планети інфіковані вірусом гепатиту С, більше, ніж 170 млн. є його хронічними носіями. Україна належить до регіонів з середньою розповсюдженістю гепатиту В (2,2% населення) та гепатиту С (від 3% до 5% від кількості населення).

За науковими підрахунками, дійсна кількість захворювань на гострий гепатит В в Україні у 5-6 разів перевищує дані офіційної статистики: на 1 зареєстровану форму гепатиту В припадає 5-6 безжовтяничних, а кількість носіїв цього вірусу в державі перевищує 1 млн.

Досвід європейських держав свідчить, що для усунення проблем, пов'язаних з гепатитами В і С, необхідно забезпечити своєчасну профілактику, діагностику, реєстрацію та лікування хворих шляхом об'єднання зусиль усіх органів державної влади та громадськості.

Шляхи розповсюдження гепатиту:
  • Зараження під час переливання донорської крові (трансфузійний);
  • Трансплантаційний;
  • Статевий шлях передачі;
  • Від матері до плоду (вертикальний);
  • При нанесенні татуювань, акупунктури, при манікюрі, проколюванні вух нестерильними голками;
  • Під час стоматологічного, хірургічного, гінекологічного втручання, проведенні маніпуляцій;

В зв’язку із статистичними даними, з метою діагностики та своєчасного виявлення вірусу гепатиту В до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом з 28 липня 2012 року по 01 серпня 2012 року лабораторія молекулярного аналізу «МАТРИЦЯ» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Зупинимо гепатит» проводить соціальний проект «Гепатит В – ЖИТТЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!».

Під час проекту буде проведена соціальна реклама та інформаційно-освітні акції шляхів профілактики гепатиту, а також протягом проведення акції всі мешканці Івано-Франківська та Івано-Франківської області матимуть змогу безкоштовно обстежитись на наявність вірусу діагностичних маркерів (HBs-Ag та Анти Hbs) гепатиту В.