ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ – ПОЧНИ З СЕБЕ!

Дата публікації: 2012-07-23

Туберкульоз - це одне з найпоширеніших захворювань в нашій державі. Інфікованість дорослого населення в Україні сягає 80 %. В Україні щоденно реєструється 82 хворих на туберкульоз, кожні 30 хвилин в світі помирає 1 хворий. Івано-Франківська область за статистичними даними МОЗ України станом на 01.02.2012 року займає 12 місце за захворюваністю на туберкульоз дорослого населення та 6 місце за інфікованістю дітей та підлітків із 24 областей України.

З огляду на статистичні дані МОЗ України, в зв’язку із несприятливою санітарно-епідеміологічною ситуацією в області та проблемою епідемії туберкульозу в Україні, із метою своєчасного виявлення та діагностики захворюваності на туберкульоз із 18 по 22 квітня 2012 року лабораторія молекулярного аналізу «Матриця» спільно із ТзОВ «Фірма Надія» прововели акцію «Зупинимо туберкульоз – Почни з СЕБЕ», в рамках якої учасники та гості мистецько – культурного заходу для молоді «Frankivsk Fashion week-days 2012» пройшли безкоштовне обстеження найбільш сучасними методами діагностики, які дозволяють виявляти не лише туберкульоз легень, але і поза легеневі форми захворювання, а саме: ІФА – діагностика. Тест Micodot – визначення сумарних антитіл (Ig M + Ig A + Ig G ) прийнятих за норму до антигенів МВТ < (до) 200. Чутливість методу –95%.

Виявлення активного туберкульозу; Сероепідемічний скринінг; Обстеження хворих і здорових контактних осіб з вогнищ tbc; Виявлення осіб з групи ризику. Micodot не чутливий до БЦЖ-вакцинації ! І розрахований на виявлення тільки активних форм туберкульозу!

ПЛР –діагностика. Чутливість методу – 99 %. Специфічність – 97-99%. Висока чутливість і специфічність методу досягається шляхом використання праймерів до 6 видів MBT в комплексі: MicoBac. tuberculosis. MicoBac. bovis. MicoBac. africanum. MicoBac. microti. MicoBac. canetti. MicoBac. pinipedii.